Przemyskie słońce coraz cieplejsze. Chudnijmy na wiosnę.

10 marca 2014

Korzystając z pierwszych słonecznych dni, w niedzielę wielu z nas ochoczo przemierzało przemyskie deptaki, zwłaszcza ten nad Sanem. To niewątpliwie najczęściej uczęszczana trasa spacerowa w naszym mieście. Liczba osób cieszących się z ciepłych promieni słońca dowodzi, że wiosna tuż tuż.

A skoro zbliża się ona do nas wielkimi krokami, to najlepszy moment, by pomyśleć o porzuceniu paru zbędnych kilogramów, zanim spróbujemy wcisnąć się w letni ciuszek. To idealny czas dla naszego organizmu żeby podjąć dietę i zacząć się ruszać.

Organizm, który na zimę magazynował niezbędne mu podczas mrozów kalorie, tym razem chce się pozbyć zbędnego balastu. Na początku warto pomyśleć o oczyszczeniu organizmu z toksyn. Zazwyczaj zimą jemy za dużo, za tłusto i za słodko. Źle łączymy pokarmy i stronimy od ruchu. Wszystko to powoduje zaśmiecenie organizmu, co z kolei przyczynia się do gorszego wchłaniania substancji odżywczych z pokarmów. Taki stan rzeczy powoduje, że jesteśmy zmęczeni i mamy gorsze samopoczucie.

Najbardziej drastycznymi metodami oczyszczania organizmu są głodówki. Należy im się poddawać wyłącznie pod kontrolą lekarza lub dietetyka, ponieważ zamiast sobie pomóc możemy o wiele bardziej zaszkodzić. Głodówka osłabia organizm,dlatego najlepiej żeby trwała jeden dzień i nie wiązała się z wysiłkiem. Musimy przy tym pamiętać, że nie jest ona sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale ma na celu jedynie wypłukanie toksyn z naszego organizmu.

Decydując się na odchudzanie wielu z nas zapomina, że nie istnieje żadna dieta cud, która sprawdziłaby się raz na zawsze. Najlepszą metodą jest stopniowe pozbywanie się kilogramów, od dwóch do czterech w miesiącu. Takie tempo jest zarówno zdrowe jak i gwarantuje zadowalające rezultaty.

Chcąc stracić na wadzę pamiętajmy przede wszystkim o zasadach prawidłowego żywienia, które wymagają dostosowania do indywidualnego trybu życia i dotychczasowych nawyków. Dobra dieta, to taka, podczas której nie musimy rezygnować z ulubionych potraw. Nauczmy się jeść pięć posiłków dziennie, wybierać zdrowe produkty, jeść mniejsze porcje.

Zbyt radykalna dieta przyczyni się do zwiększenia poziomu stresu, rozdrażnienia oraz powrotu do wcześniejszej wagi po zakończeniu drakońskich wyrzeczeń.