Plener przemyskiego Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego [Galeria]

8 października 2014

W dniach 15-20 września 2014 r. w Sandomierzu odbył się Plener Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego, działającego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Za 35-letnią działalność Klub otrzymał w bieżącym roku nagrodę Marszałka województwa Podkarpackiego. Zachwyt nad pięknem, podziw dla otaczającego świata, fascynacja malarstwem, rzeźbą, rysunkiem zrzesza osoby o zróżnicowanych jak pod względem wiekowym tak i zawodowym.

Dla niektórych sztuka jest odskocznią od szarości dnia codziennego dla innych zrealizowaniem o zawodzie artysty-malarza, potrzebą tworzenia, ulubioną formą ekspresji. Centrum Kulturalne stwarza możliwość do rozwoju zainteresowań, nabywania umiejętności twórczych, jest organizatorem plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów zrzeszonych w Klubie.

Plenery malarskie są imprezą cykliczną, odbywają się raz do roku. Po roboczej wystawie kończącej plener, odbywa się wernisaż w Centrum Kulturalnym. Podczas wyjazdu artyści malują, doskonalą warsztat, zwiedzają, fotografują, mają okazję ku wymianie doświadczeń, spojrzeń…

W tym roku 14 osobowa grupa artystów wyjechała do Sandomierza. Wzgórze Zamkowe, koronkowa architektura rynku, okalająca miasto Wisła, niezwykłe światło w Wąwozie św. Jadwigi w połączeniu z ciepłą słoneczną aurą ostatnich dni lata było inspiracją do pracy.

W plenerze brała udział Seniorka Klubu z ponad 30-sto letnim stażem Pani Helena Maszczak.

Uczestnicy pleneru:

Helena Jacyno  – instruktor, Ewa Wolak,  Leszek Matysiak, Henryk Lasko, Helena Maszczak, Halina Pisz, Maria Makowiecka, Maria Makar, Władysław Zych, Mieczysław Fednar, Andrzej Demkowicz, Jolanta Cicińska, Aleksandra Stępniak, Grzegorz Kijanka.

Ewa Wolak