Legalna Kultura w Przemyślu – już jutro warsztaty

7 października 2014

Już jutro w Przemyślu odbędzie się warsztat edukacyjny dla dyrektorów szkół i nauczycieli z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli organizowany przez Fundację Legalna Kultura. Uczestnicy warsztatu „Prawo autorskie w praktyce – legalne źródła kultury w szkole” poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące praw autorskich i własności intelektualnej. Nauczyciele oraz dyrektorzy dowiedzą się również jak legalnie i bezpiecznie poruszać się w sieci.

Legalna Kultura dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół z Przemyśla i okolic przygotowała warsztat edukacyjny dotyczący praw autorskich oraz zasad korzystania z zasobów Internetu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.30 w budynku Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli (ul. Kraszewskiego 7). Warsztat poprowadzi Izabela Foryś z Fundacji Legalna Kultura oraz mecenas Albert Stawiszyński – radca prawny współpracujący z Fundacją, członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Podczas warsztatów przybliżymy i wyjaśnimy uczestnikom wiele nie do końca powszechnie zrozumiałych pojęć, takich jak dozwolony użytek osobisty, prawo cytatu czy domena publiczna – mówi mecenas Albert Stawiszyński. Poza tym, będziemy chcieli omówić z nauczycielami
i dyrektorami, w jaki sposób powinni przestrzegać przepisów prawa autorskiego w swojej codziennej pracy – dodaje.

Warsztat Legalnej Kultury w Przemyślu ma charakter zamknięty.

Fundacja Legalna Kultura realizuje kampanię społeczną promującą korzystanie z legalnych źródeł kultury. Ma ona na celu budowanie świadomości odbiorców kultury w dobie cyfrowej rzeczywistości, edukacje w zakresie prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej. Legalna Kultura zajmuje się również tworzeniem i udostępnianiem Bazy Legalnych Źródeł kultury.

Partnerami strategicznymi kampanii Legalna Kultura są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.