Haszysz o wartości niemalże miliona złotych przechwycony przez pograniczników w Korczowej

24 marca 2015

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej, udaremnili przewóz 30 kilogramów Haszyszu. Narkotyk, otrzymywany z żywicy z konopi indyjskich, próbował wywieźć na Ukrainę 48 letni obywatel Portugalii.

22 marca na przejście graniczne w Korczowej podjechał zarejestrowany we Francji samochód marki Renault. Kierujący nim Portugalczyk udawał się na Ukrainę. Podczas kontroli rentgenowskim urządzeniem RAPISCAN, uwagę pograniczników zwróciły nietypowe przegrody w komorze silnika. Użyty do kontroli pies, także potwierdził podejrzany ładunek ukryty w samochodzie.

Po dostaniu się do skrytek, pogranicznicy odkryli ładunek 30 kilogramów sprasowanego haszyszu o wartości rynkowej 900 tys. złotych. Przewożący ładunek obywatel Portugalii został zatrzymany. Grozi mu teraz od 3 do 15 lat więzienia.

W ostatnich miesiącach jest to kolejny, odkryty przez Straż Graniczną i Służbę Celną ładunek narkotyków. W październiku ubiegłego roku, odkryto 54 kilogramy haszyszu o wartości 1,6 miliona złotych. W tym wypadku przemytnikiem również okazał się Portugalczyk.