Dymisja wiceprezydenta Przemyśla Wojciecha Błachowicza

12 maja 2014

Wiceprezydent Przemyśla Wojciech Błachowicz złożył rezygnację. Jego odejście jest podyktowane zamiarem startu w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta miasta.

Dymisja Błachowicza, likwiduje konflikt interesów, jaki paraliżowałby przemyski magistrat, w sytuacji, kiedy prezydent miasta i jego zastępca są przeciwnikami w pojedynku wyborczym. Z drugiej strony wprowadza zagrożenie rozpadu i tak już dość wirtualnej koalicji PO – Regia Civitas. W najbliższą środę rozstrzygną się losy przewodniczącego Rady Miasta Przemyśla, kojarzonego z Platformą Jana Bartmińskiego. Prawdopodobnie jego potencjalne odwołanie zakończy rządzącą Przemyślem koalicję. W tej sytuacji Robert Choma byłby zmuszony do jakiejś formy porozumienia z radnymi PiS i SLD, którzy wspólnie złożyli wniosek o odwołanie Bartmińskiego.
W tej sytuacji, rezygnacja Wojciecha Błachowicza, wyprzedzająca i tak raczej pewne odwołanie go przez prezydenta, może być sygnałem skierowanym do prezydenckiego obozu: Chcecie spokoju do jesieni? Pozostawcie Bartmińskiego na stanowisku.

fot. UM (www.przemysl.pl)