Zawodniczki z NURT-u Przemyśl awansowały do I Grand Prix Polski w tenisie stołowym

22 września 2016

Świetne starty zawodniczek i zawodników NURT-u Przemyśl w I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym w nowym sezonie 2016/2017.

Dnia 17 września w Błażowej odbył się I Grand Prix Podkarpacia Kadetek i Kadetów.

Jak zwykle wysoki poziom zaprezentowali zawodniczki i zawodnicy MLKS NURT-u Przemyśl, podopieczni Zdzisława Bodnara.

W kategorii Kadetek swoją wzorową grę pokazała Martyna Stachniak, która pokonała kolejno: Emilię Skibę, Annę Brzyską, Zuzannę Wielgos. W finale Martyna zwyciężyła 3-1 Katarzynę Królikowską zdobywając I miejsce i awansowała na I Grand Prix Polski Kadetów, który odbędzie się w Krakowie.

W kategorii Kadetów świetnie zagrał Jakub Chmielowski, który zdobył I miejsce i awansował na I Grand Prix Polski Kadetów, który odbędzie się w Krakowie. W drodze do zwycięstwa pokonał kolejno: Jakuba Bończaka, Krystiana Kołodzieja, Filipa Derenia, Szymona Sporka. W finale Kuba zwyciężył Michała Olbrychta 3-0.

Kolega klubowy Jakub Wiącek zajął 9 miejsce.

Dnia 10 września w Nowej Sarzynie odbył się I Grand Prix Podkarpacia Młodziczek i Młodzików. W kategorii Młodziczek świetnie zagrała Martyna Hajduk, która zdobyła I miejsce i uzyskała awans na I Grand Prix Polski Młodziczek. W drodze do zwycięstwa pokonała kolejno: Aleksandrę Jurczyk, Julię Szczepanik, Alicję Skórę, Kamilę Początek. W finale Martyna zwyciężyła Zuzannę Wielgosz 3-1.

Martyna Gołąb uplasowała się na 7 miejscu wygrywając z Marleną Budzińską, Moniką Młynarską i Amelią Kozak. Amelia Kozak została sklasyfikowana na wysokim 9 miejscu.

Łukasz Hajduk zajął 17 miejsce wśród młodzików.

Dnia 11 września w Nowej Sarzynie odbyło się I Grand Prix Podkarpacia Juniorek i Juniorów. W kategorii Juniorek dobrze startowała Justyna Sas, która uplasowała się na 4 miejscu. Pokonała m.in: Julię Stachiewicz, Kingę Stępień, Annę Brzyską, Wiktorię Puzio, Jagodę Chwojko, Katarzynę Kuligę.

Martyna Stachniak zajęła wysokie 5 miejsce wygrała min.z Urszulą Burchałą, Wiktorią Wilk.