Zawodnicy z przemyskiego klubu „Tempo 5” wywalczyli trzy medale

17 września 2016

Zawodnicy reprezentujący „Tempo 5” wywalczyli trzy medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików / roczniki 2001-02/ w Krakowie. Rozgrywki były eliminacjami do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Złoty medal wywalczyła Patrycja Herda w rzucie dyskiem /0,75kg/ – 33,51m, a brązowe medale Magda Pempuś na 200mppł – 32,08s oraz Adrian Pankiewicz w rzucie oszczepem /600g/ – 38,10m rek. życ.

Wysokie punktowane miejsca zajęli także : Gabriela Osada na 100m /13,89s/ i 80mppł /14,36s/, Julia Wywrot na 200mppł /35,66s rek. życ./, Mateusz Wywrot w skoku wzwyż /150cm rek. życ./, Piotr Kochanowicz na 600m /1,40,15min rek. życ./, Miłosz Urban w kuli /5 kg – 9,22m rek. życ./, Dominika Matys w kuli /3 kg – 8,,39 m rek. życ/, Mieszko Kowalik na 300m / 42,14s rek. życ /, Marcel Gaweł na 300m /43,80s /, Remek Pempuś na 200mppł /30,30s rek. życ/.

Do Mistrzostw Polski Młodzików zakwalifikowała się Patrycja Herda /dysk/ oraz Magda Pempuś /200mppł/

Dorobek UKS „Tempo 5” to 17 pkt do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz 7 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 33 sklasyfikowane kluby.

Wyniki juniorów młodszych z mityngu w Krakowie Bereżnicka Monika rekord życiowy na 800m – 2,21,80min. oraz Filip Kostkiewicz w skoku wzwyż 191cm.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Przemyśl oraz Przemyskiej Gospodarki Komunalnej.