Szkółka Piłkarska Szesnastka Przemyśl zajęła III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Żaka

15 czerwca 2016

W sobotę 11 czerwca na boiskach „Orlik” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Żaków. Szkółka Piłkarska 16 Przemyśl wywalczyła trzecie miejsce.

Do rywalizacji w tym turnieju przystąpili zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Łącznie wystartowało siedem zespołów: Balmazujvaros FC, Junior Łańcut, Orzełek Przeworsk, SP 16 Przemyśl, Balmazujvaros FC II, SP Grunwald Budziwój oraz Orzełek II Przeworsk. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Balmazujvaros FC, która z kompletem 18 punktów i bilansem bramkowym 29:1 okazała się bezkonkurencyjna dla pozostałych drużyn. Drugie miejsce zajęła drużyna Juniora Łańcut, a trzecie miejsce na podium wywalczyli zawodnicy Szkółki Piłkarskiej 16 Przemyśl.

Drużyna SP 16 Przemyśl wystąpiła w składzie : Adrian Śliwiak, Mateusz Barszczak, Olivier Górka, Fabian Blejwas, Piotr Bogusz, Karol Gierczak, Filip Haczela, Kacper Choma, Bruno Chalicki, Szymon Bednarz. Trenerem drużyny jest Grzegorz Gierczak.