Pierwsze w tym sezonie starcie w Twierdzy Przemyśl [galeria zdjęć]

18 września 2016

17.09 odbył się pierwszy w tym sezonie mecz naszych szczypiornistów na przemyskim parkiecie. Wygrana w poprzednim meczu na wyjeździe tyko zaostrzyła apetyty zawodników i kibiców. Spotkanie trwało blisko 2 godziny a zakończyło się wygrana harcerzy 29:25.
Początek meczu ułożył się pomyślnie dla przemyślan, którzy z łatwością wyszli na prowadzenie dzięki świetnie grającym Pawłowi Stołowskiemu i Maciejowi Kubisztalowi. Druga część pierwszej połowy już nie była taka udana. Dość powiedzieć, że pierwsza połowa zakończyła się ciężko wypracowanym remisem 16:16.
Pod koniec pierwszej połowy w bramce kaliszan pojawił się były zawodnik Czuwaju Filip Jarosz i do 40 minuty goście utrzymywali minimalną przewagę. Harcerzy „uratowała” zmiana bramkarza ( Paweł Sar), który od 40 do 55 minuty wpuścił tyko 2 razy piłkę do bramki. Fenomenalnie spisali się Harcerze w ostatnich 10 minutach meczu kiedy raz po raz trafiali do bramki Filipa Jarosza. Nie pomogło nawet wejście na parkiet Bartłomieja Jaszki (byłego reprezentanta Polski). Mecz, przy hektolitrach wylanego potu i rekordowej ilości kar po jednej i drugiej stronie, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 29:25
Czuwaj: Sar, Orłowski, Szczepaniec, Kijanka – Puszkarski 2, Biernat 3, Stołowski 4, Bajwulok 4, Nowak 2, Piechnik 1, Kulka 1, Kroczek 3, Kubisztal 9 oraz Trawnicki i Kubik.
Kary: 18 minut (Stołowski – 4 min., Biernat, Kubik, Bajwulok, Nowak, Piechnik, Kroczek, Kubisztal – 2 min.)
Czerwone kartki -Paweł Stołowski – 26. minuta
MKS:Jarosz, Marciniak, Adamczyk – Książek 5, Sieg 2, Drej 2, Misiejuk 1, Gomółka 5, Jaszka 1, Mosiołek 2, Czerwiński 1, Bałwas 1, Adamski 5 oraz Kobusiński i Bożek.
Kary:18 minut (Kobusiński, Mosiołek – 4 min., Książek, Sieg, Gomółka, Czerwiński, Adamski – 2 min.)